Theater De Roode Bioscoop
FEEST DER POËZIE | TWEE LIEFDES

FEEST DER POËZIE | TWEE LIEFDES

Laat je meeslepen in het turbulente liefdesverhaal van Oscar Wilde en Lord Alfred Douglas.

‘Twee Liefdes’ is een voorstelling over het leven en werk van Oscar Wilde en Lord Alfred Douglas, ‘Bosie’ voor vrienden. Het verhaal van een van de meest geliefde schrijvers in de Engelse taal en zijn miskende minnaar. Op het hoogtepunt van hun hartstochtelijke affaire werd Wilde opgesloten wegens grove onzedelijkheid. Wat gebeurde er voor, tijdens en na dit cruciale moment in hun leven?

Donderdag 29 mei 2025 - 20:00 uur - € 19,50

In hun Poëziebar serveren voordrachtskunstenaar Simon Mulder en acteur Marcel Faber proza, poëzie en drama van Oscar Wilde en zijn tijdgenoten, onder het genot van een van Oscar’s favoriete drankjes: absint. Daan van de Velde (piano) en Saskia de Man voeren Engelse kunstliederen uit.
Mulder en Van de Velde brengen een zeer speciale uitvoering van Wilde’s Ballad of Reading Gaol. Een nauwelijks uitgevoerd werk voor piano en zang door 20e-eeuwse componist Henri Zagwijn, op het ontroerende gedicht dat Wilde schreef na zijn twee jaar gevangenschap.

Uitgeverij HetMoet presenteert de gelijknamige, handgebonden tweetalige bloemlezing met handgedrukt omslag, waarin het verhaal te volgen is met brieven en gedichten van Wilde en Bosie.

Kom en beleef deze onvergetelijke middag vol verhalen, poëzie en muziek, en geniet van een glas absinthe!